Uzunköprü Aslıhanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği

ASLIHANLILAR GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Aslıhanlılar Gövde Gösterisi Yaptı
Uzunköprü Aslıhan Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Çorlu Şubesi düzenlediği muhteşem gece ile Çorlu’ da biz bir gücüz dedi.

Aslıhanlılar Gövde Gösterisi Yaptı

Derneğin düzenlediği gecede Uzunköprü Aslıhanlılar Derneği Çorlu’da bir gövde gösterisi düzenledi geceye katılan üyeler ve misafirler bizim bir güç olduğumuzu herkesin artık çok iyi görüp ona göre hareket etmesi gerekir dediler.

“Her Zaman Olduğu Gibi Birliğimizi Gösterelim” ve “Bir Olalım, Birlikte Olalım” sloganı ile Uzunköprü Aslıhanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Çorlu Şubesi, dayanışma gecesi düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecede konuşma yapan Uzunköprü Aslıhanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Ercan Mola, “Derneğimiz 1993 yılında Aslıhanlılar gönüllüleri tarafından gelecek nesillerimize aktarmak adına ilk olarak İstanbul’da kurulmuştur. 2009 yılında Çorlu’da yaşayan Aslıhanlılar olarak derneğimizi kurduk.

Derneğimiz tüm Aslıhan halkına destek vermek adına kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne derneğimize destek verenlere şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına teşekkür ederim. Güzel şeyler yapmak ve vesile olmak esas başarı budur. Bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam eden derneğimizin eksiklikleri var. Bu nedenle de derneğimiz ve üyelerimiz ile özverili bir şekilde çalışıyoruz. Rekabet anlayışı içinde değil, kalkınma alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler, birbirimizden kopmayıp, unutmayacağız. Acı ve tatlı günümüzde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu tür sosyal faaliyetlerimizin amacı da budur. Sizleri köyümüze ve derneğimize sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Geceye katılan siyasi parti ve dernek üyeleri

Düzenlenen geceye katılan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay ve CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, geceye katılmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, Aslıhanlılar Derneği’nin Çorlu’da kalkınması için ellerinden gelen desteği vereceklerinin sözünü verdi. İlk olarak kürsüye çıkan Akgün, “Aslıhanlılar Derneği’ne fırsat buldukça geliyorum. Sadece seçimlerde gelmiyoruz. Bu derneğin Çorlu’da büyümesi ve gelişmesi konusunda milletvekili ve Metin Akgün olarak her zaman destekçisi olacağımı belirtmek istiyorum. Allah birlik ve beraberliğinizi bozmasın” dedi. AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay ise, “AK Parti Çorlu ilçe Başkanı olarak, teşkilatımın kapıları her birinize sonuna kadar açıktır. CHP 4 sıra milletvekili adayı İlhami Özcan Aygun, Gecenizin dernek adına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı da, “Derneklerin sıkıntıları olduğunu biliyoruz ve destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Derneğe yaptıkları yardımlar ve desteklerden siyasi ve iş adamlarına plaket takdimi yapıldı

Konuşmaların ardından Uzunköprü Aslıhanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Ercan Mola ve dernek üyeleri tarafından, geceye katılarak kendilerine destek veren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu,AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay ve CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, MHP Çorlu İlçe Sekreteri Atakan Polat, Çorlu Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Eker, Ergene Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Kahya, İstanbul Esenler Mahallesi Muhtarı Rüstem Beyaz, Uzunköprü Aslıhan Köyü Muhtarı Ali Beyaz, Kooperatif Başkanı Mümin Karayavru, Özcan Pişkin, Derneğin Kurucu Başkanı aynı zamanda Onursal Başkanı Cemil Canlı, Aslıhanlılar Derneği Merkez yöneticisi Esat Sivri ve ilk kadın üye olan Gülçin Çakır’a teşekkür plaketleri verildi.

Haber- Foto: Yalçın Arıcı

Kaynak: istanbulgundem.net

Bir cevap yazın

CLOSE
CLOSE
%d blogcu bunu beğendi: